neasmyrni.net.gr neasmyrni.net.gr neasmyrni.net.gr
Αρχική Αθλητισμός ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ Α.Ο.Ν.Σ. "Ο ΜΙΛΩΝ"
facebook
Έχουμε 14 επισκέπτες συνδεδεμένους
ARTION 2016-small lux new 001 akadimos118x118 autopragmatosi Kyvellou-new

milonH  πορεία των ομάδων βόλλευ, μπάσκετ (όλων των κατηγοριών) και ποδοσφαίρου 5Χ5 του Αθλητικού Ομίλου Νέας Σμύρνης "Ο Μίλων" μέχρι τις  30/3/2011 έχει αναλυτικά ως εξής:

 

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ

ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ  -  Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
ΜΙΛΩΝ -  ΓΑΛΑΞΙΑΣ  3-1
ΑΕΚ  -  ΜΙΛΩΝ   3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)
1.  Φοίνικας Σ.  52
2.  Παμβοχαικός  49
3.  Παναχαική  33
4.  Μίλωνας  32
5.  Οδυσσέας  32
6.  ΣΠΑ Καρδίτσας 30
7.  Μεταμόρφωση  27
8.  Νίκη Αιγινίου  19
9.  Γαλαξίας  18
10.  Κόροιβος 17
11.  Α.Ε.Κ.   15
12.  Ν. Μουδανιά   0

ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΠΕΔΑ
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ :
ΜΙΛΩΝ -  ΑΤΤΑΛΟΣ  3-0
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΜΙΛΩΝ 3-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
1.  ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 18
2.  ΑΟΠ  ΜΟΣΧΑΤΟΥ  17
3.  ΑΠΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 9
4.  ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ  8        
5.  ΜΙΛΩΝ  8
6.  ΑΤΤΑΛΟΣ   3

ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΔΑ
Η ομάδα προκρίθηκε κατακτώντας την 2η θέση στον Όμιλό της στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος (2-3/4/2011).
Τα ζευγάρια  : ΜΙΛΩΝ – ΑΟ ΖΩΗ  &  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ. 

ΟΜΑΔΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΔΑ
Αποτελέσματα :
ΜΙΛΩΝ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3-0
ΕΥΡΥΑΛΗ – ΜΙΛΩΝ  1-3
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
1. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 12
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ  12
3. ΑΟ Γ. ΖΩΗ  11
4. ΑΟΝΣ  ΜΙΛΩΝ  10
5. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  10 
6. ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ  9
7. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  7
8. ΑΓΟΓ  ΕΥΡΥΑΛΗ  7
9. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 6

ΟΜΑΔΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΔΑ
 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
 Η ομάδα προκρίθηκε κατακτώντας τη 2η θέση στον Όμιλό της, στην Τελική Φάση του Πρωταθλήματος (2-3/4/11).
 Τα ζευγάρια :  ΜΙΛΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ. 

ΟΜΑΔΕΣ  ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΠΡΩΤ/ΜΑ ΕΣΠΕΔΑ
 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (Α΄ ΦΑΣΗ)
 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Β) – ΜΙΛΩΝ (Β) 0-3
 ΜΙΛΩΝ(Α) - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘ. 3-0
 ΕΥΡΥΑΛΗ (Β) – ΜΙΛΩΝ (Γ)  0-3
 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΜΙΛΩΝ(Α)  3-2
 ΜΙΛΩΝ (Β) – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γ) 3-1
 ΜΙΛΩΝ (Α)- ΕΣΠΕΡΟΣ                    3-0
 ΜΙΛΩΝ (Γ) -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Β)   3-1

ΤΜΗΜΑ  ΜΠΑΣΚΕΤ

ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ – Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤ/ΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ
Αποτελέσματα :
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΜΙΛΩΝ 78-73
ΜΙΛΩΝ -  ΠΟΡΦΥΡΑΣ   80-86

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)
1. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  37
2. ΕΣΠΕΡΟΣ Π.ΑΛΕΞ.  34
3. ΧΟΛΑΡΓΟΣ  33
4. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 33
5. ΠΟΡΦΥΡΑΣ  31
6. ΜΙΛΩΝ   31
7. ΑΚΡΑΤΑ   31
8. Ε.Α.  ΠΑΤΡΩΝ  30
9. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ  30
10.  ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ. 28
11.  ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ   28
12.  ΛΕΩΝΙΔΙΟ   28
13.  ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ.  25
14.  ΚΑΛΑΜΑΤΑ ¨80  21

 
ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΝΑ
Η ομάδα προκρίθηκε στην Τελική Φάση του Πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΝΑ (FINAL 6), κατακτώντας την 3η  θέση, με στόχο την διεκδίκηση του πρωταθλήματος και τη συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων.

ΟΜΑΔΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Οι ομάδες  ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Α & Β, συμμετέχουν στο Τουρνουά που διοργανώνει ο ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ.

ΟΜΑΔΑ ΜΙΝΙ – ΠΡΩΤ/ΜΑ ΕΣΚΑΝΑ (1η Φάση-6ος Ομιλος)
Η ομάδα βρίσκεται στη 3η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς (σε 10 αγώνες), διεκδικώντας την πρόκρισή της στην επόμενη φάση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 10 αγώνες)
1. ΚΡΟΝΟΣ                       19
2. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ    16
3. ΜΙΛΩΝ                           14
4. ΦΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝ        13
5. ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ.         13
6. ΠΕΡΑ                               5
7. ΤΑΤΑΥΛΑ                        2
 Συμμετέχει επίσης και στο τουρνουά που διοργανώνει ο ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ.

 ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΜΙΝΙ
 Η ομάδα συμμετέχει στο τουρνουά που διοργανώνει ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.


ΤΜΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 5Χ5
Οι ομάδες του Συλλόγου συμμετέχουν σε Τουρνουά Ποδοσφαίρου.